Sanalkaynak.Org » Performans Ödevleri » 4. Sınıf Performans Ödevleri » 4. Sınıf Fen ve Teknoloji Performans Ödevi - Maddeyi Tanıyalım

4. Sınıf Fen ve Teknoloji Performans Ödevi - Maddeyi Tanıyalım


4. Sınıf Fen ve Teknoloji Performans Ödevi - Maddeyi Tanıyalım, 4. Sınıf Fen ve Teknoloji Performans Ödevi - Maddeyi Tanıyalım indir, 4. Sınıf Fen ve Teknoloji Performans Ödevi - Maddeyi Tanıyalım eğitim doküman indir, 2012 4. Sınıf Fen ve Teknoloji Performans Ödevi - Maddeyi Tanıyalım indir 4. Sınıf Fen ve Teknoloji Performans Ödevi - Maddeyi Tanıyalım

4. Sınıf Fen ve Teknoloji Performans Ödevi - Maddeyi Tanıyalım indir , 4. Sınıf Fen ve Teknoloji Performans Ödevi - Maddeyi Tanıyalım eğitim doküman indir

 

 

4. Sınıf Fen ve Teknoloji Performans Ödevi - Maddeyi Tanıyalım<!--[if gte mso 9]> Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4 <!--[if gte mso 9]> <!--[if gte mso 10]>

Performans Ödevi : Hafta sonu doğum gününüze arkadaşlarınızı davet ettiniz. Anneniz sizin için börek, kurabiye ve kek yapıyor. İçecek olarak da ayran ve meyve suyu hazırlıyor.

Bu durumda, aşağıda verilen konulardan üç tanesini seçmeniz ve konunuzu tümüyle açıklayabileceğiniz bir ürünle sınıfa gelmeniz beklenmektedir.

Çalışmayı Hazırlama Süresi : 2 hafta

Araç-Gereçler : Serbest

Bu çalışma için annenizin,

  1. konu : Partideki yiyecek ve içecekleri hazırlarken hangi madde, eşya ve malzeme kullanılarak yapıldığını bir tablo halinde düzenleyiniz.
  2. konu : Partideki yiyecek ve içeceklerin yapımında kullandığı madde, eşya ve malzemenin başka nerelerde kullanılabileceğini araştırınız.
  3. konu : Partide yaptığı yiyecek ve içeceklerin hacimlerini ve kütlelerini hangi yöntemlerle ölçebileceğinizi açıklayan bir yazı yazınız.
  4. konu : Partide yaptığı yiyecek ve içeceklerden hangilerinin doğal, hangilerinin işlenmiş ve hangileri yapay malzemedir?
  5. konu : Partideki yiyecek ve içeceklerin yapımında kullandığı hangi maddeler suda çözünür? Açıklayınız.
  6. konu : Partideki yiyecek ve içeceklerden hangilerini yapıldıkları maddelere ayırabilirsiniz ve bu ayırma işlemi için hangi yöntemleri kullanırsınız.

 

2844_1-10.rar [4,64 Kb]
Sitemize üye olarak tüm olanaklardan faydalabilirsiniz.
Üye olmak için BURAYI tıklayınız.

Bilgi

Yorum Ekleyebilmeniz için Sitemize Kayıt Olmanız Gerekmektedir.